השכרת רכב בחו"ל

השכרת רכב בחו"ל לפני או אחרי?
נוסעים לחו"ל ורוצים לשכור רכב? מומלץ לבדוק מספר פרמטרים לפני שהגעתם ליעד הטיול הראשון שלכם:
1. עלויות השכרת רכב בארץ.
2. עלויות השכרת רכב בחו"ל ביעד אליו אתם טסים.
3. חברה מקומית או סוכנות של חברה בינלאומית? יתרונות וחסרונות של כל אחת מהן-חברה מקומית לרוב קטנה ואינטימית יותר, היחס יותר אישי, אך העלויות גבוהות יותר.
חברה בינלאומית היחס עלול להיות אישי פחות, אך בכל נקודה אליה תגיעו תוכלו למצוא נציגויות של חברות בינלאומיות, והמחירים לרוב יהיו נמוכים יותר.

בדיקות מוקדמות
גם אם החלטתם לשכור רכב בחו"ל ולא בארץ, מומלץ לערוך סקר מחירים ובירור פרטים דרך אתרי האינטרנט השונים במועד הקרוב ביותר האפשרי לפני הטיסה כדי שתגיעו מוכנים לביצוע ההשכרה מאחר והשכרת רכב בחוץ לארץ שונה מהשכרת רכב בארץ, ואתם עלולים לשלם יותר ואף לקבל רכב שונה מזה שאותו רציתם בגלל הבנה לא נכונה של ההצעה אותה קיבלתם מהחברה.
מומלץ לבדוק היטב את הנהלים בחברה ממנה אתם מתכננים לשכור את הרכב-שמות הדגמים שונים מאלו המוכרים לכם בחברות בארץ-לכן בקשו את שם היצרן, כמו כן חוזה ההשכרה עליו אתם חותמים כתוב בשפה זרה ואתם עלולים לפספס פרטים חשובים המופיעים באותיות הקטנות כגון אביזרים אותם החברה אינה מספקת, או תוספות כגון כסא נוסף שנדרשת תוספת תשלום עבורם, תוספת תשלום עבור נהג מתחת לגיל מסוים כנהוג באותה מדינה, ועוד.
בנוסף יש לבדוק מראש אם הרישיון אותו הבאתם מהארץ מספיק ואינכם נדרשים להציג רישיון נהיגה מקומי או בינלאומי.
בידקו אם במדינה אליה אתם נוסעים יש הגבלת זמן לתיירים-ייתכן ומבלי משים התרשמתם מהצעת מחיר זולה-ולמעשה התחייבתם לתקופת מינימום או תקופת מקסימום שאינה תואמת את מועדי השהות שלכם במקום-ושילמתם על ימים מיותרים שבהם אינכם זקוקים כלל לרכב.
שעות פתיחה וסגירה של החברה להשכרת הרכב בחו"ל הן פרט חשוב ומשמעותי-ייתכן וכל התנאים מתאימים לכם-העלויות, הרכב אותו רציתם, התוספות והאביזרים, אך סניף החברה המקומי סגור בשעות שבהן אתם נוחתים בשדה התעופה, או ממריאים ממנו, פרט משמעותי במיוחד במעמד החזרת הרכב.

אמריקה התוססת או אירופה השלווה?
מדינות אירופה מתאפיינות במעבר הפשוט יחסית ממדינה למדינה, בעיקר במדינות מרכז אירופה, ולכן אם זהו היעד אליו אתם טסים, מומלץ לשכור רכב עם מיזוג אויר לאחר שעבר בדיקה של טכנאי מזגנים מוסמך במדינה ממנה אתם מתחילים-ולהמשיך משם למדינה הבאה, ולהחזיר את הרכב בנציגות החברה באותה מדינה, כך תחסכו בעלויות של השכרת רכב במדינה אליה תגיעו-כמו כן, אם אתם מתכננים שהייה באחת מהערים המרכזיות: לונדון או פריז, מומלץ להתנייד בתחבורה הציבורית הנוחה בערים אלו, ולשכור רכב רק בסוף השבוע ולנסוע לטיול מחוץ לעיר.

ביטוח רכב בהשכרה בחו"ל
חברות ההשכרה דורשות מכם לבטח את הרכב-כך שאם מחיר השכרת הרכב לא כלל תשלום עבור ביטוח רכב תגלו שלא תוכלו לקבל את הרכב בלי לשלם גם על הביטוח, והמחיר אותו תשלמו יהיה גבוה יותר משמעותית מהמחיר אותו הייתם משלמים במעמד סגירת העסקה.
נהיגה בחו"ל במדינה זרה עם חוקי תנועה לא מוכרים עלולה להגדיל את הסיכון לתאונות, ולכן מומלץ לעשות ביטוח צד ג' לרכב על מנת שלא תצטרכו לשלם לחברת הביטוח במקרה של נזקים או גניבת הרכב, וכן ביטוח התכולה והציוד בתוך הרכב.

טיפ לסיום
מעטים יודעים שלמרות העובדה שלרוב הזמנת רכב שכור בארץ זולה יותר מאשר השכרת רכב בחו"ל, ישנם יעדים שבהם עלויות השכרת הרכב זולות באופן מפתיע, מדובר בערים קטנות ושדות תעופה רחוקים מערים מרכזיות, איתור יעדים אלו משתלם ושווה את הטירחה שבחיפוש אחריהם.

השכרת רכב בלאס וגאס:
לאס וגאס, עיר המסיבות ומציעה מגוון אטרקציות בנוסף להימורים בקזינואים המפורסמים. וגאס נחשבת גם ליעד תיירות פופולארי בקרב תושבי ארצות הברית, ובנויה בתוך העיר בצורת שתי וערב כך שהנהיגה לא מסובכת. מה שכן, בהשכרת רכב בארה"ב כדאי לקחת בחשבון את המרחקים העצומים (יחסית לישראל על אחת כמה וכמה) שישנם בין יעדים שונים, כשבדרך יש בעיקר מדבר, אז קחו מספיק מים, מזון ודלק.