השכרת רכב

השכרת רכב בחו"ל
הטיול שלכם לחו"ל כולל גם השכרת רכב? מוטב שתחסכו בהוצאות ככל הניתן, ותשאירו לכם מספיק מזומנים לטיול עצמו. יש להתאים את כל נושא השכרת הרכב לאופי הטיול-לדוגמה, אם אתם מתכננים לשהות חלק מהזמן באזור עירוני תוכלו בפרק זמן זה לנוע באמצעות רכבות קלות או בין עירוניות או באמצעות מוניות, אך אם בחלק אחר של הטיול תצאו אל האזורים מחוץ לעיר לאזורים שאינם מיושבים (הרריים או מישוריים) ייתכן ותצטרכו להיעזר בהשכרת רכב-וכמובן שהרכב צריך להתאים לתנאי השטח ולמזג האוויר הצפוי: רכב משפחתי, ג'יפ 4*4, רכב מסחרי, או רכב מנהלים.
מומלץ לשכור רכב עם הילוכים אם למדתם לנהוג עליו מאחר והוא צורך פחות דלק מרכב אוטומטי. גם אם לא נהגתם על רכב כזה מאז הטסט מומלץ להשאיל רכב כזה מחברים או בני משפחה ולנהוג עליו במשך מספר ימים לפני הטיול כדי להיזכר איך עושים את זה.

השכרת רכב-מחו"ל או מהארץ?
זה נחמד מאוד לרדת מהמטוס היישר אל הרכב השכור הממתין לכם בשדה התעופה, מה גם שהשכרת רכב בהזמנה מוקדמת לפני יציאתכם מהארץ זולה בעשרות אחוזים מהשכרת רכב בחו"ל, וחברות תעופה רבות אף מציעות חבילות הכוללות השכרת רכב, מה שמוזיל את העלויות עוד יותר.
דרך נוספת להוזלת עלויות היא לשכור רכב במעבר ממדינה למדינה באותו אופן שבו שכרתם רכב לפני שיצאתם מהארץ. חשוב לבדוק אם במדינות שבהן אתם מתכננים לבקר ישנן נציגויות של חברת ההשכרה ממנה שכרתם את הרכב בארץ על מנת שתוכלו להחזיר אותו ולשכור רכב מהחברה המקומית-זה אמנם דורש תכנון מדויק של מועד החזרת הרכב שאותו הזמנתם מחברת ההשכרה אך החיסכון בעלויות מצדיק את הטרחה. השכרת רכב בשדה התעופה בחו"ל מייקרת מאוד את העלויות, מספר החברות להשכרת רכב מצומצם, והמחיר יקר יחסית להשכרת רכב מהארץ.

השכרת רכב רק בשבתות וחגים
קחו לעצמכם חופש מנהיגה באמצע השבוע במיוחד מאחר ואתם נמצאים במדינה אחרת עם חוקים אחרים. פנקו את עצמכם בנסיעה ברכבת קלה או במונית מקומית, כך גם תמנעו מקנסות פוטנציאליים שתקבלו בגלל חוקי-תנועה וציוני דרך שאינכם מכירים, ותחסכו את ההוצאה המיותרת על ימי השכרה שבהם הרכב עמד בחנייה ואתם נסעתם בתחבורה ציבורית, ובסופי שבוע תוכלו לשכור רכב מאחת מחברות השכרת רכב בחו"ל המקומיות ולנסוע לטייל מחוץ לעיר הגדולה.

ביטוח רכב
בבואכם לשכור רכב זיכרו לבדוק לפני ביצוע העסקה את נושא הביטוח-ופה בפירוש אסור לחסוך! אם סגרתם עם חברת ההשכרה ולא כללתם בעסקה את הביטוח, תיאלצו לשלם מכיסכם לחברת השכרת רכב על נזקים שנגרמו לרכב במקרה של תאונה חס וחלילה, ושכרכם ייצא בהפסדכם.
מומלץ לשקול אפשרות של תוספת תשלום בגין ביטול סעיף השתתפות עצמית מאחר ובמקרה של נזק לרכב או גניבתו הסכום אותו תשלמו לחברת ההשכרה עשוי להיות גבוה יותר.
אם שכחתם או התעלמתם מנושא ביטוח רכב בעת השכרת הרכב ייתכן ותופתעו לגלות שתוכלו לקבל את הרכב רק לאחר שתשלמו עבור הביטוח, והסכום גבוה בהרבה מהעלויות של תשלום עבור ביטוח הכלול בתוך עסקת השכרת הרכב-לפיכך רצוי מאוד לערוך השוואת מחירים וסקר שוק רציני של השכרת רכב כולל ביטוח, ולשים לב במיוחד למקרים בהם חברות השכרת הרכב דורשות תוספת מחיר: (נהג חדש, הוספת מושב לתינוק, מכשיר סלולארי, GPS ועוד). רצוי לעשות סקר השוואת מחירים גם לגבי המדינות אליהן אתם טסים לגבי השכרת רכב כולל ביטוח, ולאתר מבצעים והנחות שיוזילו את העלויות של העסקה.