ביטוח צד ג

ביטוח צד ג' בעד ונגד
ביטוח צד ג' הוא ביטוח רשות המכסה נזקים לרכוש שנגרמו בתאונה או פגיעה לרכב או הרכוש של צד שלישי.
ביטוח זה אינו מכסה נזקים שנגרמו לרכב המבוטח ולכן הוא נחשב לביטוח חלקי-ביטוח מלא מוכר בשם ביטוח מקיף והוא מכסה הן את הנזקים שנגרמו לרכב צד שלישי, והן לרכב המבוטח.
בביטוח צד ג' חברות הביטוח משלמות לבעל הרכב הנפגע ומונעות מצבים מאוד לא נעימים לכיס שבהם בעל הרכב הפוגע נאלץ לשלם מכיסו עבור הנזקים.
מאחר ומדובר בביטוח רשות יש לבדוק האם קיימת אפשרות לכלול בפוליסה את ההשתתפות העצמית מאחר ובחלק מחברות הביטוח אופציה זו אינה קיימת כלל, ואם התשובה חיובית-מה גובה ההשתתפות העצמית, שכן לעיתים המחיר על השתתפות עצמית מייקר בכמה מאות שקלים את הפוליסה ואינו ממש כדאי.

השוואת מחירים בביטוח רכב
האינטרנט מקל מאוד על השוואת המחירים בין החברות השונות וחוסך זמן יקר ועלויות של שיחות טלפון מיותרות-כל שעליכם לעשות הוא להכנס לאחד מאתרי השוואת מחירי ביטוח רכב או לאתר של חברת הביטוח רכב ולהזין את פרטי הרכב ופרטיכם האישיים כולל מספר טלפון זמין להתקשרות עמכם, ואת השאר יעשו הנציגים של חברת הביטוח שיתקשרו אליכם וימסרו לכם את התנאים לפוליסה המבוקשת על ידכם.
בביטוח צד ג' הסוד טמון בפרטים הקטנים המרכיבים את הפוליסה וקובעים את המחיר אותו תשלמו, ולכן מומלץ לעשות רשימה מסודרת עם כל האפיונים של הרכב שלכם על מנת למסור אותם לנציג החברה שאיתה תשוחחו:
1. גילם של הנהגים המורשים לנהוג ברכב.
2. היסטוריה של תאונות או פגיעות ברכב.
3. מספר השנים שהנהג או הנהגים המבוטחים נמצאים על הכביש.
4. סוג הרכב.

כמו כן מומלץ לנהל רישום מדויק של הפרטים אותם תציינו באוזני נציג חברת הביטוח בשיחה הראשונית, ואלו פרטים תמנעו מלציין בשיחה אלא אם תשאלו עליהם-ואז יש לענות על השאלות ובשום אופן לא לייפות את המציאות או חלילה למסור פרטים כוזבים מאחר וחברות ביטוח הרכב מקליטות הן את השיחות הנכנסות והן את השיחות היוצאות כך שלא תוכלו לטעון לאחר מעשה "לא אמרנו".
כמו כן מומלץ להתאים את מרכיבי הפוליסה בכפוף לנתוני הרכב שלכם ולא לגלות מאוחר מדי ששילמתם על סעיפים בפוליסה שאין לכם כל צורך בהם, ואם המחיר הנקוב בהצעת המחיר נשמע לכם נמוך באופן חשוד-בדקו אם נציג חברת הביטוח לא "שכח" לציין באוזניכם שרכישת הפוליסה מחייבת אתכם ברכישת אמצעי מיגון יקרים, מה שייקר את הפוליסה ה"זולה" בכמה עשרות אחוזים בסופו של יום.
בשלב סקר השוואת מחירי ביטוח הרכב חשוב לזכור שאם מצאתם באחת מהחברות מחיר ותנאים נוחים, אתם יכולים לרכוש ביטוח צד ג' מכל חברת ביטוח רכב גם אם את ביטוח החובה עשיתם בחברת ביטוח אחרת.

ביטוח צד ג' בהשכרת רכב
ביטוח צד ג' חשוב מאוד בהשכרת רכב מאחר וכאמור לעיל הוא מכסה נזקים הנגרמים לרכוש צד שלישי, אך אם חתמתם על הסכם השכרת הרכב ורק במקרה של תאונה או פגיעה אחרת גיליתם שלא ביטחתם אותו בביטוח צד ג', תגלו שחוסר תשומת הלב או הרצון לחסוך כסף עולה לכם ביוקר, מאחר וכעת עליכם ללשם לחברת הביטוח וגם לבעל הרכב שנפגע, ומה שהיה נראה זול הפך ליקר פי עשרת מונים.
מומלץ לבדוק לפני החתימה על החוזה עם חברת השכרת הרכב אם היא מאפשרת לכם לרכוש את הביטוח באופן עצמאי מאחר וברכישה עצמאית של הביטוח תשלמו פחות מאשר ברכישה הכלולה בעסקת השכרת הרכב.