ביטוח נסיעות

שרק נהיה בריאים
נוסעים לחו"ל ורוצים ראש שקט? אחרי שקניתם כרטיס טיסה ולפני שעליתם על המטוס מומלץ לבדוק כמה נתונים על מנת שתוכלו באמת להסיר דאגה מליבכם-והחשוב מכל הוא ביטוח נסיעות שיכסה את כל האופציות-כיסוי טיפול רפואי, כיסוי אובדן מטען, כיסוי איתור וחילוץ, כיסוי ספורט אתגרי, וכיסוי אירועים ביטחוניים והטסת חירום חזרה לארץ-וזאת בהתאמה אישית לסוג הטיול שאותו אתם מתכננים.

אם ניקלע למצב שבו נזדקק לטיפול רפואי בחו"ל מבלי שדאגנו לביטוח נסיעות מבעוד מועד, או בחרנו בביטוח נסיעות מצומצם (לדוגמה-ביטוח נסיעות באמצעות חברות האשראי), ניאלץ לשלם עבור ביקור במרפאה או אישפוז סכומים גבוהים מאוד שעשויים להיות יקרים יותר ממחיר הטיול כולו.
חשוב לציין שפוליסות הביטוח המוצעות לכם על ידי סוכני ביטוח של חלק מהחברות הן פוליסות עם כיסוי חלקי בלבד שאינו כולל תאונות שמקורן ספורט אתגרי על כל סוגיו, תאונות שמקורן אסון גרעיני או אסון טבע בכלל זה רעידות אדמה, וכן חילוץ אווירי, כל אלו ניתנים רק באמצעות הרחבת הפוליסה בתשלום-ולכן יש לערוך סקר השוואתי בין כל הגופים שבאמצעותם ניתן לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות:
1. חברות האשראי.
2. חברות הביטוח.
3. קופות החולים.

לכולנו יש לפחות ביטוח אחד- ביטוח רכב פרטי או רכב שקיבלנו מהעבודה בליסינג, ביטוח דירה או ביטוח חיים, וסוכני הביטוח של החברה בה אנו מבוטחים ישמחו להציע לנו להוסיף על הפוליסה הקיימת פוליסת ביטוח נסיעות במחיר אטרקטיבי.
מומלץ לערוך סקר השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות-לא תמיד החברה שבה יש לנו ביטוח חיים או ביטוח רכב היא זו שתציע לנו את העסקה הטובה ביותר-ישנה תחרות עצומה היום בין חברות הביטוח, ואם לא מתעצלים ועושים סקר מעמיק יש סיכוי טוב למצוא את חברת הביטוח שתיתן לנו את התנאים הטובים ביותר של הפוליסה עם כל הכיסויים ובמחיר הנוח ביותר.
ישנם רבים המעדיפים לבצע את ביטוח הנסיעות באמצעות חברות האשראי מאחר והביטוח ניתן בחינם לבעל הכרטיס, אך חשוב לדעת שהכיסויים הביטוחיים המוצעים אינם מלאים-כל הרחבה שתבקשו להוסיף על הפוליסה הקיימת כרוכה בתשלום נוסף, ועדיין תצטרכו לבטח את בני המשפחה האחרים – חשוב לבדוק את כל מה שהפוליסה מכסה, ועוד יותר חשוב מזה, את מה שהיא לא מכסה-כמו למשל כיסוי מטען שבחברת האשראי הוא חלקי בלבד, העובדה שתוקפו של ביטוח הנסיעות לחו"ל פג ברגע שמגיעים בחזרה לארץ, ועוד.
הפוליסות של ביטוח נסיעות בקופות החולים מכילות את אותם תנאים של פוליסות חברות הביטוח, אך בהסתייגות אחת: סכום הכיסוי הרפואי בקופות החולים נמוך מזה של סוכני חברות הביטוח.

ביטוח נסיעות וחיות הבית
נסיעה לחו"ל בלי דאגות נוגעת גם למי שאנחנו משאירים מאחורינו ואינם יכולים לדאוג לעצמם-הכלב, התוכי, החתול, או האיגואנה שלקחת אותם איתנו אינה אופציה הן בשל הסרבול בכל סידורי הלפני ואחרי הטיסה לידידינו הקטנים, והן בשל העובדה שלמדינות רבות חל איסור מוחלט להכניס בעלי חיים ממדינות אחרות, וגם באלו שיש היתר לכניסת בעלי חיים ממדינות אחרות רשימת התנאים היא אין סופית וכמעט בלתי ניתנת לביצוע, והמציאות היא שלרוב בעלי הכלבים החתולים או האיגואנות משאירים אותם בבית (במקרה הטוב) עם שמרטף חיות, או בפנסיון לבעלי חיים.
בדיוק למטרה הזו הוקמה פוליסה לביטוח נסיעות לבעלי חיים-פוליסה זו כוללת כיסוי לטיפול רפואי לבעל החיים אם בזמן השהייה בחו"ל של בעליו הוא חלה או נפגע, עד גובה סכום מסוים המשתנה מחברה לחברה.