ביטוח מקיף

סעיפים בביטוח מקיף זה כל הסיפור
ביטוח מקיף הוא ביטוח רשות והוא מכסה נזקי גניבות, תאונות דרכים, ואת כל סוגי הנזקים האחרים שנגרמו לרכבו של בעל הפוליסה ו/או לצד שלישי עד גובה הסכום הכלול בפוליסה. ביטוח מקיף כולל בתוכו גם ביטוח צד ג' ולמבוטח ניתנת האופציה לבחור את הסעיפים המתאימים לנתוני הרכב שיקבעו את גובה הפיצוי במקרה של תביעה.
בשונה מביטוח חובה לרכב וביטוח צד ג', בביטוח מקיף חברות הביטוח כוללות סעיפים רבים בפוליסות שלהן שיש לשקול את התאמתם לסוג הרכב, לשווי הכספי שלו ולשנת הייצור שלו, ולבנות את הפוליסה כך שהסעיפים בה ייתנו אך ורק את הכיסויים הנחוצים על מנת שלא תמצאו את עצמכם משלמים על פוליסה יקרה שחלק מסעיפיה אינם נחוצים לרכב שלכם כלל ועיקר-לדוגמה: רכב ששוויו נמוך ניתן לבטח רק נגד תאונות דרכים, ללא כיסוי לגניבת הרכב, או להיפך-רק נגד גניבות, ללא כיסוי לתאונות דרכים, או רכב שנוהגים בו כמה נהגים-רכב עבודה, או רכב משפחתי-מומלץ לבטח גם נגד גניבות וגם נגד תאונות מאחר ומספר נהגים העולה על נהג אחד מגביר את הסיכון לתאונה או גניבה.
בנוסף-אם אחד הנהגים הוא נהג צעיר שמשתמש ברכב רק בסופי שבוע, ניתן לרשום אותו כנהג צעיר ולבטח אותו ל- 4 ימים בלבד, ולא כנהג בוגר שעבורו תשלמו מחיר של שבוע מלא.
הסעיף המתייחס אל גבול האחריות בפוליסה שעל פיו מחושב גובה הפרמיה מדבר על גובה הסכום המקסימאלי שאותו תשלם חברת הביטוח לאחר תאונה/גניבה/שריפה או כל נזק אחר שייגרם לבעל פוליסת ביטוח הרכב או ו/לצד שלישי, וככזה גבול האחריות עלול להשפיע על מחיר הפוליסה אף בכמה מאות שקלים לכאן או לכאן.
סעיף ההשתתפות העצמית אף הוא מרכיב המשפיע משמעותית על הסכום הכולל של הפוליסה – בחלק מחברות הביטוח ניתן לכלול את ההשתתפות העצמית בפוליסה עצמה, חשוב לברר אם אופציה זו קיימת בחברת הביטוח איתה אתם נושאים ונותנים, או לחילופין האם קיימת אופציה להפחתת סכום ההשתתפות העצמית תמורת תוספת תשלום לפוליסה, ולחשב את הסכום הכולל שאותו תשלמו בכל אחד מהמקרים.

ביטוח מקיף באינטרנט
ציירו לכם את התמונה הבאה-אתם (כמו כולם היום) עושים סקר השוואת מחירי ביטוח רכב, אבל-בלי אינטרנט! אתם מתעוררים שטופי זיעה קרה ומגלים שזה היה רק חלום רע, וטוב שכך-אתם בכלל זוכרים איך עשיתם סקר שוק לפני האינטרנט? אולי לא עשיתם? אולי עשיתם ושכחתם? למזלכם הטוב אינכם צריכים לזכור-כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתרי השוואת מחירים או אחד מהאתרים של חברות הביטוח, למלא את פרטיכם במספר אתרים-רצוי שיהיה זה יותר מאתר אחד, אך מומלץ לא להציף את עצמכם במידע מיותר-חמישה אתרים שבכל אחד מהם השארתם את פרטיכם האישיים על מנת שיחזרו אליכם טלפונית הם די והותר על מנת לקבל תמונת מצב עדכנית ולהחליט באיזו חברה תבחרו כדי לעשות ביטוח לרכב שלכם.
חשוב שתדעו: חברות ביטוח הרכב מקליטות את כל השיחות, הן הנכנסות והן היוצאות-כך שבידן ההוכחה החותכת במקרה של טענה כזו או אחרת לגבי הדברים שנאמרו בשיחת הטלפון שנערכה איתכם.

ביטוח מקיף והשכרת רכב
חברות השכרת רכב מחייבות אתכם לבטח את הרכב השכור נגד נזקים וגניבה, אך אינן מחייבות ביטוח נזקי גוף לנהג והנוסעים ברכב המבוטח, עליכם לקחת זאת בחשבון-במקרה של נזק כזה יהיה עליכם לשאת בהוצאות מאחר ונהגתם ברכב שאינו מבוטח בביטוח מקיף או לפחות בביטוח צד ג', אלא רק בביטוח חובה.
חשוב גם כאן לערוך השוואת מחירי ביטוח רכב בין חברות הביטוח השונות ולשקול אפשרות של פיצול הביטוחים השונים-ניתן לעשות ביטוח חובה בחברה המציעה מבצע הנחות לביטוח זה, וביטוח מקיף או צד ג' בחברה המציעה מבצע הנחות למקיף וצד ג'.