מנעולן לפריצת רכבים

במצב מצוקה שבו נתקעתם בלי המפתחות לרכב, או עם מפתחות נעולים בתוך הרכב, אתם צריכים מנעולן לפריצת כלי רכב. המקרים שבהם אפשר להזדקק למנעולן כזה הם לא רבים, אך חלקם מסוכנים, ויש לקרוא למנעולן מוסמך ומקצועי.

לעתים קורה שנועלים את הרכב כשהמפתחות בפנים, ולעתים קורה שילד קטן שנמצא בתוך הרכב ומשחק עם המפתחות, נועל את הרכב ולא יודע כיצד לפתוח. לשם כך יש קודם כל את סט המפתחות הרזרבי, ומומלץ לשים אותו במקום ידוע, ולזכור היכן הוא. כדאי לבדוק כל כמה זמן את תקינותו, ובמקרה שיש בו גם שלט לאזעקה, לבדוק שהשלט עובד והבטריות תקינות. כך, אם נעילת המפתחות תתרחש בקרבת הבית, תוכלו לפתור את הבעיה בצורה מהירה וללא צורך באנשי מקצוע.

אך אם הנעילה מתרחשת במקום אחר, ואין לכם בנמצא את המפתחות הרזרביים, הרי שתזדקקו לשירותים של מנעולן לפריצת כלי הרכב. במקרה כזה, התקשרו לחברת פורצים איכותית ומקצועית, ואל תנסו לפרוץ את הרכב בעצמכם, או להשתמש באיש שעובר ברחוב, או בכל אדם אחר שאין לו הכשרה לפריצת רכבים. פריצה חובבנית יכולה להוביל לנזק לרכב, ולעתים אף לנזק לפורץ.

מה צריך לבדוק כשמזמינים פורץ? ראשית דעו שפורץ רכבים צריך לקבל אישור ממשטרת ישראל, ולהיות בעל גיליון נקי ועבר ללא בעיות. שנית הוא צריך לעבור הסמכה כלשהי, ולדעת את העבודה כמו שצריך. פריצת רכב היא מלאכה עדינה ולעתים מסובכת, כיוון שמערכות המנעולים של הרכבים השונים לא זהות, ויש צורך בבקיאות ובידע רב. פורץ מנוסה יוכל לפרוץ את הרכב בלי לפגוע בו ובלי לגרום לו נזק, כך שתוכלו להמשיך לנסוע בו כרגע.

לאחר הפריצה, יבקש מכם הפורץ את רישיונות הרכב, ויוודא שאתם אכן בעליו החוקיים של האוטו. זו דרישה סטנדרטית שחייב הפורץ לדרוש מכם. כמו כן, הפורץ יכול לעזור במקרים של פריצת הקודן, האימובילייזר, פריצת מנעולי אופנועים, ופריצות שונות נוספות, על פי הצורך. במקרים שבהם יש סכנה, כמו למשל כשילד ננעל בתוך הרכב, יש להודיע מהר ככל האפשר לחברת הפריצות, ולעדכן אותה על המצב המיוחד. מנעולנים רבים עובדים בכל שעות היממה, ויוכלו להגיע ולעזור מהר מאוד.