טיפול רכב במוסך מורשה

מהו מוסך מורשה? רוב האנשים נוטים לחשוב שמדובר במוסך מורשה לרכב הספציפי שלהם, אבל מוסך מורשה הוא מוסך שקיבל רישיון מטעם משרד התחבורה, ובנוסף מוסך מורשה הוא מוסך שחבר באיגוד המוסכים הארצי.

מה היתרונות בטיפול במוסך מורשה?
מוסך מורשה עובד על פי כללים מסוימים שקבע איגוד המוסכים, וכפוף לחוקיהם. יחד עם זאת, כדאי לצרכן לבדוק את זכויותיו כשהוא מגיע לקבל טיפול לרכבו במוסך מורשה, כיוון שיש מקרים בהם ניתן למצוא פרצות מסוימות בחוק, כמו בחוקים אחרים. יתרון נוסף מתגלה בזמן מכירת הרכב. כיום, שוק הרכב הוא שוק בעייתי וקשה, ומוכרים רבים מוצאים את עצמם מנסים למכור את רכביהם במשך חודשים ארוכים, ולבסוף מוכרים במחיר הנמוך מהנקוב במחירוני הרכב הרשמיים, או מוכרים אותם לסוכני רכב במחיר נמוך אף יותר. במידה ובעל רכב יקפיד על טיפולים במוסך מורשה בלבד, סביר להניח שיהיה לו קל יותר למכור את הרכב בבוא העת. קונים רבים מבקשים לראות יומן טיפולים, וטפסים שמילא המוסך בזמן הטיפול. כך למעשה טיפולים במוסך מורשה יקנו לרכב יתרון, על פני רכב שעבר טיפולים במוסך לא מורשה ולא ידוע. מומלץ למי שאכן מעביר את רכבו טיפול במוסך מורשה, להקפיד ולשמור את כל הטפסים אותם הוא מקבל, ולתעד את הטיפולים והתשלומים השונים.

כמובן שיתרון נוסף וחשוב הוא נושא הבטיחות. מוסך מורשה מעסיק עובדים שעברו הכשרה מקצועית. הטיפול שאותו יעבור הרכב יהיה טיפול ראוי והולם, שיבטיח את בטיחותו של הרכב ושל הנוסעים בו. במוסך לא מורשה, שלא חבר באיגוד המוסכים הארצי, אי אפשר לדעת מהו טיב הטיפול אותו יקבל הרכב, ומהי רמת הבטיחות שתהיה לו אחרי הטיפול.

מהם החסרונות בטיפול במוסך מורשה?
בראש ובראשונה המחיר הגבוה שגובים המוסכים. מוסך מורשה של רכב ספציפי (לדוגמה וולבו), מחויב להשתמש בחלקי חילוף מקוריים של וולבו, לעבוד בדיוק בדרך בה וולבו מנחה וקובעת, ולשלוח את עובדיו להשתלמויות והדרכות בחברת וולבו. כל אלו עולים כסף. לכן אופציית ביניים מבחינת עלות הטיפול, הוא ביקור במוסך מורשה פרטי, ולא מוסך מורשה המיועד לפירמות ספציפיות של רכבים. כך תהיה בטוח שהטיפול אותו מקבל רכבך הוא אכן טיפול מקצועי, שרמת הבטיחות נשמרת ומהווה אלמנט חשוב בדרך טיפול העובדים ברכב, ושמכירת רכב שכזה תהיה יחסית פשוטה וללא מהמורות בדרך.