ביטוח מוסכים

ביטוח מוסכים מורשים
העבודה במוסך לכלי רכב הנה עבודה אשר מצריכה מהעובדים להתמודד באופן יום יומי עם סכנות אפשריות לבריאותם. פרט לכך קיים חשש לנזקים אשר עלולים להיגרם לרכבים או לציוד אשר קיים בשטח המוסך. לחששות אלו נוספת העובדה כי מוסכים רבים הם מטרה מועדפת לשודדים ולגנבים מאחר והם ממוקמים באזורים מבודדים יחסית. במקרה של גניבה, העלות של הנזקים עלולה להיות גבוהה ולפגוע באופן משמעותי בבעל המוסך. יש להתכונן מראש לסיכונים מעין אלו, ולכן ישנה חשיבות רבה להצטרפות לתוכנית לביטוח מוסכים מורשים, אשר אותה אפשר להסדיר ברוב חברות הביטוח בארץ.

במה עוזר הביטוח?
ביטוח מוסכים מורשים מגן על בעל המוסך ומסייע לו במקרים בהם עליו להתמודד עם סיטואציות של פגיעה בעובדי המוסך או בכלי הרכב שנמצאים באחריותו. ביטוח מוסכים מורשים מכסה תאונות שעלולות להיגרם לצד שלישי כגון: פציעות, מוות, מחלות, ליקויים גופניים או שכליים. כמו כן ביטוח מוסכים מורשים מכסה נזק לכלי רכב שנמצאים באחריות המוסך ובתחומו בעת התרחשות הנזק.

דוגמאות למפגעים בקרב עובדי המוסך
בכל עת עלולות להתרחש תאונות עבודה אשר בגינן ייפגע אחד העובדים במוסך והאחריות לפצות את העובד תהיה על בעל המוסך. בשנת 2003, במוסך הממוקם בראשון לציון התרחשה טרגדיה קשה; אחד מעובדי המוסך נפצע באורח קשה לאחר שמכונית שמשקלה עולה על טון צנחה על ראשו. מחקירת המקרה עלה, כי במהלך הבוקר שבו התרחש המקרה הועלה רכב מסוג רובר על אחד הליפטים במוסך, והפועל שעבד על הרכב עמד מתחתיו. כעבור מספר רגעים קרס הליפט שהחזיק את הרכב באוויר והפועל שעבד תחת הרכב לא הצליח להימלט ונפצע באורח קשה. במקרים קשים מעין אלה יש נחיצות רבה בביטוח מוסכים מורשים, אשר יאפשרו לנפגע לקבל טיפול הולם באופן מיידי ומבלי שבעל המוסך יצטרך לשלם על כך. מקרים נוספים רבים מתרחשים בארץ, ועלולים להתרחש במוסך בכל רגע. בשנת 2008 אירעה תאונה חמורה במוסך משאיות בקרית חיים. פועל בן 46 נפצע באופן חמור בראשו במהלך פירוק גלגל משאית והועבר במצב קשה לבית החולים. במקרה אחר, פועל בן 35 נפצע באורח קשה במוסך בנתניה לאחר שאחד מכלי העבודה נפל על ראשו.

דוגמאות לפגיעות ברכבים המטופלים במוסך
נוסף לסכנה המרחפת מעל הפועלים במוסך, קיימת גם סכנה רבה לרכוש ולרכבים המטופלים במוסך. במקרים רבים, הרכבים נפגעים מטעות של אחד העובדים או מתאונה בלתי צפויה. בשנת 2006 תבעה לקוחה של מוסך בתל אביב את בעליו בגין טיפול כושל ובגין נזקים שלטענתה נגרמו לרכב במהלך שהותו במוסך. במקרה אחר אשר התרחש בשנת 2008, לקוחה של מוסך בתל אביב תבעה את המוסך בגין עיכוב רכבה שלא כדין. גם במקרים שכאלו ביטוח מוסכים מורשים ( אותו ניתן לעשות אף ב- טויוטה מתמ) חשוב מאין כמוהו ויכול לחסוך לבעל המוסך כאב ראש והוצאות משפטיות רבות לרבות העסקת חוקר פרטי על מנת לברר את מהות התלונה.